Znajdź najlepsze firmy w sieci:

Zastrzel... nie na śmierć

Istnieją różne sposoby na spędzenie wolnego czasu. Często wybiera się oczywiście spędzenie całego wolnego czasu przed komputerem lub ekranem telewizora, w kółko oglądając te same seriale, grając w niczym nie różniące się od siebie gry oraz zjadając nieskończone ilości jedzenia. Rzadko to rozwija osobę, a ponadto przyczynia się do zwiększonej tkanki tłuszczowej.

Bolesna farba

Istnieją dużo ciekawsze sposoby popołudnia, niż połączenie kanapy i telewizora. Można zarezerwować dla siebie halę do paintballa i spędzić uroczy dzień na strzelaniu do swoich przyjaciół lub też całkowicie obcych osób. Idea tego rodzaju rozrywki jest bardzo prosta. Przed wejściem na halę każda osoba zostaje wyposażona w odpowiedni strój lub przynajmniej ochraniacze, a także w broń załadowaną w kulki z farbą.

Po wystrzeleniu i trafieniu w osobę, pocisk rozpryskuje się na ich ubraniach pokazując, że została ona właśnie zastrzelona. W zależności od uzgodnionych wcześniej zasad może to świadczyć o końcu gry dla wspomnianej osoby. Niektórzy preferują granie według ustaleń, że dopiero przy trzecim strzale gracz odpada lub też wszyscy pozostają w grze niezależnie od ilości trafień.

Niestety otrzymanie trafienia pociskiem z farbą jest bardzo bolesne i pozostawia ślad na przynajmniej kilka dni. Często można spotkać się ze zdjęciami graczy po kilku dniach, którzy posiadają odciski po kulach na większej części ciała. Nie umniejsza to jednak rozmiarze zabawy jaką gwarantuje paintball.

A może laserem?

Dla osób, które nie są fanami bólu, niezależnie od stopnia rozrywki, istnieje równie atrakcyjna alternatywa. Bronie z kulkami z farbą zostają zastąpione przez lasery, które tylko oznaczają osobę po naświetleniu odpowiedniego miejsca. Wyposażenie tym razem zawsze obejmuje specjalny kombinezon, który w kilku miejscach posiada specjalne czujniki. Otrzymuje się również specjalną broń z laserem, która umożliwia wyeliminowanie przeciwnika. Najczęściej również rozgrywki odbywają się w specjalnych, ciemnych halach z fluorescencyjnymi wzorami na ścianach.

Kategorie: