Znajdź najlepsze firmy w sieci:

Zamaluj troski

Codzienne obowiązki często nie dają nam ani chwili wytchnienia. Jesteśmy ciągle zabiegani i nie mamy kiedy wypocząć. Z pomocą przychodzą nam coraz to nowsze gadżety. Ostatnio najciekawszą propozycją są kolorowanki dla dorosłych.

Kreatywne spędzanie czasu wolnego

Często zazdrościmy najmłodszym ich beztroski i umiejętności życia chwilą. Może właśnie stąd pojawił się pomysł, żeby stworzyć alternatywę dziecięcych zabawek. Ostatnio największą popularnością cieszą się kolorowanki dla dorosłych. W księgarniach pojawiają się coraz to nowsze publikacje ze stronami do zapełnienia. Niektóre z nich przedstawiają leśne zwierzęta, inne wypełnione są motywami z „Harrego Pottera”, a jeszcze inne są dziełem niezwykle utalentowanej tatuażystki Karoliny Kubikowskiej. Dzięki nim możemy poświęcić się tej małej przyjemności, jaką jest kolorowanie. Wypełniając barwami oryginalne wzory czujemy się jak dzieci – cieszymy się z prostych czynności. Pobudza się również nasza kreatywność. Producenci przekonują nas dodatkowo o tym, że takie kolorowanki mają działanie odstresowujące.

Terapeutyczne właściwości kolorów

Nie od dziś wiadomo, że barwy, jakimi się otaczamy, nie pozostają bez wpływu na nasze samopoczucie. Na przykład kolor zielony oznacza harmonię i uspokaja nas – zapewne przez to, że kojarzymy go z naturą. Czarny symbolizuje tajemniczość, czerwony witalność i ciepło, żółty pewność siebie i radość, a niebieski świeżość. Otaczając się kolorowymi przedmiotami dajemy światu do zrozumienia, że jesteśmy pozytywnie nastawieni i mamy dużo energii. I przeciwnie, wybierając zawsze czerń i szarości sygnalizujemy np. zmęczenie. Niektórzy uważają nawet, że pewne barwy są w stanie pomóc nam w rozwiązaniu naszych problemów. Pomarańczowy na przykład zapewnia nam optymizm i dodaje odwagi, a niebieski działa uspokajająco na naszą psychikę, przez co łatwiej radzimy sobie z trudami życia codziennego.

Dobra energia

Podobno kolorowanki dla dorosłych są niezwykle przydatne w pracy z ludźmi z różnego typu problemami psychicznymi. Osoby, które cierpią na depresję, nie tylko ulegają pozytywnym wpływom barw, ale, co równie ważne, kolorowanie pozwala im się wyciszyć. Dla ludzi znerwicowanych takie chwile są na wagę złota. Tego typu kreatywna rozrywka może też pomóc w bezsenności – chwila malowania przed położeniem się spać może nas zrelaksować bardziej niż szklanka melisy.

Kategorie: